Kredyt Inkaso S.A. połączyło się z BEST S.A.
Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A. będzie działała pod szyldem BEST S.A.
Dowiedz się więcej
Połączenie tworzy wartość

Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A.
będzie działała pod szyldem BEST S.A.

Kredyt Inkaso S.A.
BEST S.A.
Dowiedz się więcej
25 października 2022

Mateusz Boguta dołącza do zarządu Kredyt Inkaso SA

Do zarządu Kredyt Inkaso SA dołącza Mateusz Boguta, wnosząc bogate doświadczenie w zakresie zarządzania finansami. Od 25 października 2022 r. obejmie stanowisko członka zarządu i CFO, w ramach którego będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad obszarem finansowym Grupy Kapitałowej oraz relacjami inwestorskimi.

W dniu 25 października 2022 r. Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Mateusza Boguty w skład zarządu spółki. Jako członek zarządu i CFO będzie odpowiadał za zarządzanie procesami finansowymi, w tym rachunkowością, kontrolingiem, treasury i sprawozdawczością, jak również będzie odpowiedzialny za kształtowanie relacji inwestorskich.

Mateusz Boguta jest menadżerem specjalizującym się w obszarze zarządzania finansami, M&A, relacjach inwestorskich oraz rynku kapitałowym. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. W swojej dotychczasowej karierze pełnił funkcje m.in. dyrektora finansowego, dyrektora ds. relacji inwestorskich, członka rady nadzorczej, kontrolera finansowego. Wcześniej związany był m.in. z ATM S.A., KNF, Deloitte. Mateusz Boguta z wykształcenia jest ekonomistą. W roku 2008 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim.

– Cieszę się, że swoje doświadczenie będę mógł wykorzystać w firmie o tak dużym potencjale rozwoju. Jako jeden z kluczowych graczy na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce, Kredyt Inkaso jest spółką, która skutecznie realizuje swoje ambitne cele biznesowe i odnotowuje wyraźny postęp zarówno pod względem osiąganych wyników, jak i sprawności operacyjnej – powiedział Mateusz Boguta, członek zarządu Kredyt Inkaso.

Witamy Mateusza na pokładzie Kredyt Inkaso wierząc, że jego profesjonalizm i wiedza będą bezcennym wsparciem w okresie dynamicznego rozwoju spółki. Nasz różnorodny zespół, składający się zarówno z długoletnich pracowników spółki, jak i nowych członków, nabiera wiatru w skrzydła, co ewidentnie pokazują nasze wyniki. Dziś to zupełnie inna organizacja niż jeszcze parę lat temu – jej transformacja zarówno procesowa, jak i kulturowa trwa i liczymy, ze dzięki Mateuszowi jeszcze przyspieszy – powiedział Maciej Szymański, prezes zarządu Kredyt Inkaso.

Warto podkreślić, że Kredyt Inkaso jest jedynym podmiotem w branży zarządzania wierzytelnościami w Polsce i jedną z niewielu spółek giełdowych, mogących się pochwalić pełną równowagą w zakresie reprezentacji kobiet i mężczyzn w składzie zarządu. Wraz z powołaniem Mateusza Boguta na członka zarządu, w jego skład wchodzą obecnie dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

O Kredyt Inkaso

Spółka Kredyt Inkaso powstała w roku 2001 jako pionier na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami. Od tego czasu stale wspiera firmy i przedsiębiorców w procesie odzyskiwania należności, współpracując z bankami, pożyczkodawcami, ubezpieczycielami i innymi podmiotami z rynku konsumenckiego.  Kredyt Inkaso oferuje szeroki wachlarz usług: od monitoringu płatności, przez windykację polubowną, aż po procesy sądowe i egzekucyjne.

Kredyt Inkaso od 2007 roku jest obecne na Giełdzie Papierów Wartościowych, a w 2018 roku przeprowadziło pierwszą publiczną emisję obligacji. W swojej działalności spółka kieruje się zasadą, że proces odzyskiwania należności powinien być możliwie łatwy, inteligentny, ale przede wszystkim etyczny – co potwierdzają Certyfikaty Audytu Etycznego nadawane corocznie przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Spółka zwraca także uwagę na zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i dlatego angażuje się m.in. w przedsięwzięcia edukacyjne czy prospołeczne.