Kredyt Inkaso S.A. połączyło się z BEST S.A.
Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A. będzie działała pod szyldem BEST S.A.
Dowiedz się więcej
Połączenie tworzy wartość

Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A.
będzie działała pod szyldem BEST S.A.

Kredyt Inkaso S.A.
BEST S.A.
Dowiedz się więcej
Raport nr 44/2016
18.04.2016

Spełnienie warunku zawieszającego wynikającego z umowy o ustanowienie linii kredytowej jednostki zależnej Emitenta.

Zarząd Kredyt Inkaso S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”) w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 36/2016 z dnia 30 marca 2016r. dotyczącego zawarcia przez jednostkę zależną Emitenta – Kredyt Inkaso II Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Subfundusz KI 1 („Fundusz”) z ING Bankiem Śląskim S. A. z siedzibą w Katowicach („Bank”) umowy o ustanowienie linii kredytowej („Umowa”) informuje, że w dniu 18 kwietnia 2016 r. ostatni warunek zawieszający wskazany w Umowie tj.: ustanowienie zabezpieczenia poprzez złożenie oświadczenia o przelewie wierzytelności na zabezpieczenie („Przelew Wierzytelności na Zabezpieczenie”), został spełniony.
Zabezpieczeniem kredytu jest przelew wierzytelności stanowiących zabezpieczenie na Bank na podstawie warunkowej umowy przelewu z tytułu umów handlowych na zabezpieczenie z dnia 30 marca 2016 r. („Umowa przelewu na zabezpieczenie”). W celu zabezpieczenia wierzytelności Banku wynikających z umowy kredytowej Fundusz zobowiązał się dokonywać na rzecz Banku przelewu na zabezpieczenie przysługujących Funduszowi wierzytelności stanowiących zabezpieczenie każdorazowo poprzez złożenie Bankowi oświadczenia o przelewie wierzytelności stanowiących zabezpieczenie, przy czym łączna wartość wierzytelności stanowiących Zabezpieczenie ma stanowić nie mniej niż 150% wysokości Linii Kredytowej. Przelew Wierzytelności na Zabezpieczenie z dnia 18 kwietnia 2016 roku obejmuje wierzytelności o łącznej wartości, rozumianej jako suma jednostkowych cen nabycia poszczególnych Wierzytelności, około 66 mln PLN. Wobec czego łączna wartość Przelewu Wierzytelności na Zabezpieczenie wynosi ponad 150% wysokości Linii Kredytowej. Przelew Wierzytelności na Zabezpieczenie wierzytelności staje się skuteczny z chwilą podpisania przez Bank oświadczenia o Przelewie Wierzytelności na Zabezpieczenie oraz opatrzenia go przez Bank datą pewną. Przelew Wierzytelności na Zabezpieczenie następuje pod warunkiem zawieszającym, jakim jest wystąpienie przypadku naruszenia spośród przypadków opisanych w umowie o ustanowienie linii kredytowej, co zostanie pisemnie potwierdzone przez Bank.
Umowa przewiduje przyznanie Funduszowi linii kredytowej do kwoty 40.000.000 PLN (czterdzieści milionów złotych).  Linia kredytowa może zostać wykorzystana wyłącznie w celu bezpośrednio związanym z działalnością gospodarczą Funduszu, w tym finansowania, refinansowania oraz zakupu portfeli wierzytelności, z wyłączeniem portfeli zawierających wierzytelności pochodzące z kredytów, których zabezpieczeniem jest hipoteka. Okres dostępności kredytowania rozpoczyna się od potwierdzenia przez Bank spełniania przez Fundusz wszystkich warunków, a kończy na 1 dzień przed upływem 1 roku od dnia zawarcia Umowy. W przypadku dokonania pobrania okres kredytowania wynosi 36 miesięcy, a pobrana kwota pozostaje do spłaty w równych ratach płatnych kwartalnie, odsetki są również płatne kwartalnie wg stopy WIBOR3M + marża 2,5% p.a.
Podstawą prawną niniejszego raportu jest § 5 ust. 1 pkt. 4, i § 10 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (t.j. z 2014 roku, poz. 133).