Kredyt Inkaso S.A. połączyło się z BEST S.A.
Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A. będzie działała pod szyldem BEST S.A.
Dowiedz się więcej
Połączenie tworzy wartość

Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A.
będzie działała pod szyldem BEST S.A.

Kredyt Inkaso S.A.
BEST S.A.
Dowiedz się więcej
Raport nr 46/2014
19.12.2014

Zawarcie znaczącej umowy serwisowej

Zarząd Kredyt Inkaso S.A. (Emitent, Zarządzający) z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 18 grudnia 2014 roku zawarł umowę serwisową z ALTUS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (Towarzystwo) działającym w imieniu i na rzecz OMEGA Wierzytelności Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (Fundusz).

Na mocy w/w umowy Towarzystwo zleciło Zarządzającemu odpłatne zarządzanie częścią Portfela obejmującego sekurytyzowane wierzytelności nabywane przez Fundusz do tego Portfela, a także świadczenie usługi wyceny oraz usługi obsługi prawnej w zakresie dochodzenia wierzytelności. Część Portfela obejmująca sekurytyzowane wierzytelności powierzona Zarządzającemu do zarządzania obejmować będzie każdorazowo wierzytelności wskazanie w uchwale Zgromadzenia Inwestorów Funduszu.
Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Z tytułu zarządzania Portfelem Funduszu Zarządzający będzie otrzymywał od Towarzystwa wynagrodzenie prowizyjne uzależnione od wysokości przychodów brutto Funduszu w danym okresie rozliczeniowym, które Zarządzający w oparciu o zapisy § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (…) oszacował na kwotę 14,5 mln PLN (wobec zawarcia umowy na czas nieokreślony – jako łączną wartość świadczeń za okres 5 lat).

Poza wynagrodzeniem Zarządzający zgodnie z postanowieniami Statutu Funduszu i w granicach budżetu kwartalnego określonego uchwałą Zgromadzenia Inwestorów obciąży Fundusz uzasadnionymi i należycie udokumentowanymi kosztami przechowania dokumentacji dotyczącej wierzytelności nabywanych do Portfela oraz kosztów związanych z wyceną wierzytelności, negocjowaniem i zawieraniem umów dotyczących nabycia wierzytelności do Portfela (w tym badania due diligence).

W umowie przewidziano, iż Towarzystwo ma prawo do zażądania od Zarządzającego zapłaty kary umownej w wysokości 10% średniego miesięcznego wynagrodzenia przysługującego Zarządzającego z tytułu wykonania umowy za każde działanie lub zaniechanie niezgodne z umową, statutem lub przepisami prawa, którego skutkiem jest szkoda poniesiona przez Towarzystwo lub Fundusz pod warunkiem wcześniejszego wezwania Zarządzającego do usunięcia naruszenia w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia stwierdzenia przez Towarzystwo takiego naruszenia i bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu. Zapłata kary umownej nie wyłącza uprawnienia do dochodzenia roszczeń na zasadach ogólnych w zakresie przewyższającym kwotę otrzymanej kary umownej.

Umowa nie jest zawarta z zastrzeżeniem warunku ani terminu.

Umowa została uznana za znaczącą ze względu na fakt, iż jej wartość przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.

Szczegółowa podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 3 oraz § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.