Od teraz spółka Kredyt Inkaso S.A. będzie działała pod szyldem BEST S.A.
Serwis Obligacje.pl przeanalizował wyniki finansowe Kredyt Inkaso za III kw. roku obrotowego 2024/2025. "Rosnące odzyski i stabilne zadłużenie, ale przy wynikach obciążonych jednorazowymi kosztami połączenia – tak najkrócej scharakteryzować można sytuację finansową grupy Kredyt Inkaso u progu przejęcia przez Best", podsumował Michał Sadrak.
Puls Biznesu opublikował analizę rynku obligacji w Polsce i na świecie. Szczególnej analizie poddano emisje obligacji firm z sektora wierzytelności w ramach której poruszono wątek ewentualnego połączenia Kredyt Inkaso i BEST. „(...) Bestowi zostanie do wykorzystania miejsce na jedną ofertę i przedstawiciele spółki zapowiedzieli, że w przyszłym roku ich uwagę może pochłonąć ewentualna fuzja z Kredyt Inkaso.” - czytamy w artykule.
Portal "Silesion" przeanalizował zwyczaje zakupowe Polaków w związku z promocjami na BlackFriday i zwrócił uwagę na potrzebę zachowania dyscypliny finansowej w tym okresie. Ponadto tematem artykułu jest popularność tzw. płatności odroczonych. Artykuł opatrzony jest komentarzem ekspertki Kredyt Inkaso, Karoliny Duniec. „Ustalmy konkretną kwotę, którą możemy w tym roku przeznaczyć na prezenty czy okazje w Black Friday. Trzymajmy się tej sumy i starajmy się jej nie powiększać. Dzięki temu styczeń i kolejne miesiące nie będą dla nas oznaczać długów i finansowych trudności” – mówi Karolina Duniec, Dyrektor Pionu Komunikacji Kredyt Inkaso S.A.
Dziennik "Parkiet" przyjrzał się rezultatom emisji obligacji zrealizowanych przez największe podmioty na rynku zarządzania wierzytelnościami, a wśród analizowanych podmiotów znalazł się Kredyt Inkaso. „Kredyt Inkaso, Kruk, a teraz Best – firmy zajmujące się odzyskiwaniem długów nie próżnują na rynku obligacji korporacyjnych.” - czytamy w artykule Przemysława Tychmanowicza.
Portal "Obligacje.pl" opublikował informację na temat decyzji zapadłych podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Kredyt Inkaso z 2 października 2024 r. „NWZ nie przystało sprzedaż kluczowych aktywów windykacyjnej spółki lub wydzielenie części z nich do Bestu. Kredyt Inkaso ma więc kontynuować proces przeglądu opcji strategicznych, w pierwszej kolejności stanie do rozmów z Bestem.” - czytamy w artykule.
Dziennik "Parkiet" przyjrzał się inwestycjom firm z branży zarządzania wierzytelnościami w portfele wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie, a wśród analizowanych podmiotów znalazł się Kredyt Inkaso. „Jest to dla nas interesujący obszar, jednak obecnie nasze środki inwestujemy głównie w wierzytelności niezabezpieczone, o znacznie niższym średnim nominale. Nie wykluczamy natomiast powrotu do zakupu portfeli zabezpieczonych w przyszłości (w zależności od rozstrzygnięć trwającego obecnie w naszej spółce przeglądu opcji strategicznych)” - komentuje Mariusz Gryglicki, dyrektor zarządzający w Kredyt Inkaso.
Dziennik "Parkiet" przyjrzał się kondycji firm z branży windykacyjnej, a wśród analizowanych podmiotów znalazł się Kredyt Inkaso. „Inwestycje w nowe pakiety wierzytelności dają owoce. Best, Kredyt Inkaso i Kruk wyraźnie zwiększyły pokrycie krótkoterminowych zobowiązań gotówkowym zyskiem EBITDA. To niekoniecznie dobra wiadomość dla inwestorów z rynku długu.”
Dziennik "Parkiet" przeanalizował sytuację strategiczną Kredyt Inkaso w kontekście trwającego procesu przeglądu opcji strategicznych. „Zamiast rozstrzygnięć mamy dalsze oczekiwanie - nadal nie wiadomo, jak potoczą się losy spółki Kredyt Inkaso. W środę odbyło się walne zgromadzenie, które miało wybrać scenariusz, który pozwoliłby rozwiązać trwającą już długi czas patową sytuację w akcjonariacie spółki (dominującą pozycję ma fundusz Waterland, ale ponad 33 proc. udziałów posiada inna firma windykacyjna - Best). Na razie nie widać końca tego tasiemca.” – czytamy w Parkiecie.
Dziennik "Parkiet" przeanalizował sytuację finansową firm z branży zarządzania wierzytenościami, a wśród analizowanych podmiotów znalazł się Kredyt Inkaso. Artykuł ukazał się z komentarzem branżowym Prezeski Kredyt Inkaso, Barbary Rudziks. „Cieszy nas utrzymujący się trend wzrostowy wpłat z posiadanych portfeli wierzytelności. Rosnąca efektywność organizacji jest rezultatem niesłabnącego zaangażowania naszego zespołu, postępującej automatyzacji procesów operacyjnych, robotyzacji powtarzalnych czynności, a także rozwoju portalu ugodowi.pl” – podkreśla Barbara Rudziks.
Dziennik "Parkiet" przyjrzał się kondycji firm z branży windykacyjnej w II kwartale 2024 r., a wśród analizowanych podmiotów znalazł się Kredyt Inkaso. Artykuł ukazał się z komentarzem branżowym wiceprezeski Kredyt Inkaso, Iwony Słomskiej. „Branża zarządzania wierzytelnościami ma obecnie bardzo dobre warunki do wzrostu, co pozwala optymistycznie patrzeć na jej przyszłość w perspektywie krótko- i średniookresowej” – podkreśla Iwona Słomska.
Loan Magazine przygotował zestawienie „TOP50 Managers Rynku Zarządzania Wierzytelnościami w Polsce”, w którym wskazał 50 najbardziej wpływowych managerów tego obszaru w kraju. W tym zaszczytnym gronie znalazły się Barbara Rudziks, prezeska i Iwona Słomska, wiceprezeska Kredyt Inkaso.
„Kluczowe znaczenie ma stały wzrost efektywności naszego zespołu. W ciągu ostatnich trzech lat przyrost ten osiągnął 40 proc. i jest rezultatem zainicjowanego ponad trzy lata temu procesu transformacji procesowej i kulturowej. Filarami naszej kultury korporacyjnej stały się współpraca, wzajemny szacunek, otwarta komunikacja i inkluzywność. Tworzymy środowisko pracy, które sprzyja uwalnianiu pokładów zaangażowania i kreatywności drzemiących w naszych ludziach. Dzięki ciągłemu doskonaleniu oraz dążeniu do dojrzałości procesowej w duchu lean management możemy samodzielnie wprowadzać innowacyjne rozwiązania, udoskonalając tym samym jakość i szybkość procesów” – podkreśla prezesa Barbara Rudziks w wywiadzie dla Forbes Polska.