24 października 2014

Akcje Kredyt Inkaso nadal z rekomendacją „kupuj”

Dom Maklerski Trigon utrzymał trzeci raz z rzędu rekomendację „kupuj” dla akcji spółki Kredyt Inkaso.

 

„Solidne odzyski rekompensują wzrost bazy kosztowej” – piszą w komentarzu do rekomendacji inwestorskiej dla Kredyt Inkaso analitycy z Domu Maklerskiego Trigon i dają spółce rekomendację „kupuj”.

W ocenie analityków spółka odznacza się 44 proc. potencjałem wzrostu. Przyczyniła się do tego ekspansja firmy na rynki Bułgarski i Rosyjski, a zwłaszcza wzrost znaczenia Kredyt Inkaso na rynku rumuńskim. Analitycy dodają do tego oczekiwany na II kwartał 2015 roku 4,5 proc. wzrost odzysku należności szacowany na poziomie 32 mln złotych przy spodziewanych przychodach 21 mln złotych

Eksperci Trigona spodziewają się również wzrostu zysków zwłaszcza w III kwartale roku obrotowego spółki, kiedy to notowane są najwyższe wpływy od dłużników. Taki charakter zysków analitycy tłumaczą, gotówkowym charakterem przychodów i wpływem sezonowości w windykacji, odpowiadającej za ich poziom.

Dobre notowania i rekomendacja „kupuj” podyktowane są również publikacją przez zarząd wyników sprzedaży nieruchomości zabezpieczających wierzytelności hipoteczne. Nie bez znaczenia pozostają spodziewane na trzeci kwartał roku oszczędności na poziomie kosztów finansowych.

Jak pisze w podsumowaniu Grzegorz Kujawski z Trigona wzrost znaczenia spółki w Rumunii oraz rozbudowa struktury operacyjnej powinny wpływać na dalsze wzrosty Kredyt Inkaso. Kujawski zwraca również uwagę na niedowartościowanie spółki względem konkurencji i wystawia rekomendację „kupuj”.