15 lutego 2013

Kredyt Inkaso S.A. zarobiła 5,7 mln zł w III Q 2012/13

Kredyt Inkaso S.A. zarobiła w III Q roku obrotowego 2012/13 5,7 mln zł netto przy przychodach 29,22 mln zł.

Przychody spółki są o ponad 54% wyższe od przychodów w analogicznym okresie roku poprzedniego z kolei zysk netto był wyższy o ponad 85% w stosunku do wyniku jaki spółka wypracował w pierwszym półroczu br. (3,3 mln zł) i niższy o ok. 33% w stosunku do wyniku za trzeci kwartał roku poprzedniego.

Wyniki trzeciego kwartału są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Część analityków po wynikach za I półrocze obawiała się, o nasze wyniki w następnych kwartałach, jednakże my jasno komunikowaliśmy, iż sytuacja ta była jednorazowa i wynikała z dużych inwestycji w infrastrukturę. Myślę, że teraz te obawy odejdą w niepamięć a wypracowany wynik udowadnia to, co komunikowaliśmy wcześniej.
Uważam, że w najbliższym czasie możemy jeszcze zaskoczyć rynek a nasza aktywność zagraniczna pozwoli nam na istotne zwiększenie rentowności. Rynek w Polsce jest bardzo rozwinięty i ciężko jest na nim znaleźć okazję inwestycyjną w przeciwieństwie do rynków Europy Południowo-Wschodniej. W chwili obecnej rozpoczęliśmy aktywność w Rumunii i Bułgarii, ale nie wykluczamy inwestycji na innych rynkach, które mogą się dla inwestorów w Polsce wydawać dość egzotyczne. – mówi Paweł Szewczyk, Prezes Zarządu Kredyt inkaso S.A.

Wyniki spółki po trzech kwartałach narastająco to blisko 8,8 mln zł zysku netto przy przychodach 77,96 mln zł.