Zarząd Kredyt Inkaso S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), w nawiązaniu do raportu bieżącego Spółki nr 51/2023 z dnia 22 listopada 2023 r., niniejszym informuje, że w dniu 05 grudnia 2023 r. w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. zostało zarejestrowanych 15.000 (piętnaście tysięcy) emitowanych przez Spółkę obligacji zwykłych na okaziciela serii P1 o wartości nominalnej 1.000 PLN (jeden tysiąc złotych) każda i łącznej wartości nominalnej 15.000.000 PLN (piętnaście milionów złotych), dla których został nadany kod ISIN PLKRINK00311 („Obligacje”). Tym samym, w dniu 05 grudnia 2023 r. Obligacje zostały dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Szczegółowe dane dotyczące emisji Obligacji:
Cena emisyjna jednej Obligacji została ustalona w ten sposób, że była ona uzależniona od dnia złożenia zapisu na Obligacje przez Inwestora i wynosiła: (i) w przypadku złożenia zapisu w okresie od 7 listopada 2023 r. do 13 listopada 2023 r. (włącznie) – 990,00 PLN (dziewięćset dziewięćdziesiąt złotych), a (ii) w przypadku złożenia zapisu w okresie od 14 listopada 2023 r. do 20 listopada 2023 r. (włącznie) – 992,00 PLN (dziewięćset dziewięćdziesiąt dwa złote).
11.370 (jedenaście tysięcy trzysta siedemdziesiąt) Obligacji zostało objętych za cenę emisyjną w wysokości 990,00 PLN, a 3.630 (trzy tysiące sześćset trzydzieści) Obligacji zostało objętych za cenę emisyjną w wysokości 992,00 PLN.
Obligacje zostały opłacone poprzez zapłatę ich ceny emisyjnej w pieniądzu. Transakcja objęcia Obligacji została przeprowadzona za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A., na podstawie zgodnych instrukcji rozliczeniowych;
Poniesione przez Spółkę w związku z emisją Obligacji:
Powyższe koszty związane z emisją Obligacji zostaną uwzględnione przy obliczaniu wartości zobowiązania wynikającego z Obligacji i będą odnoszone w ciężar kosztów finansowych w okresie spłaty Obligacji zgodnie z metodą zamortyzowanego kosztu z zastosowaniem efektywnej stopy procentowej.
Spółka nie ponosiła kosztów wynagrodzenia subemitentów, ponieważ nie zawierała umów subemisji w związku z ofertą Obligacji.
Ze względu na brak informacji o łącznych kosztach programu emisji obligacji (w szczególności z uwagi na fakt, że koszty sporządzenia prospektu stanowią koszt emisji łącznie wszystkich obligacji emitowanych przez Spółkę w ramach programu emisji obligacji) oraz o ostatecznej liczbie obligacji wyemitowanych w ramach tego programu, informację o łącznym koszcie przeprowadzenia ofert obligacji w ramach programu oraz o średnim koszcie przeprowadzenia ofert przypadającym na jedną obligację emitowaną w ramach programu Spółka przekaże oddzielnym raportem bieżącym, który zostanie przekazany do publicznej wiadomości po zakończeniu ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej w ramach programu.
Szczegółowa podstawa prawna raportu bieżącego: § 16 oraz § 17 pkt 2) i 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.